HomeAktualności

Potyczki na sali rozpraw

Potyczki na sali rozpraw
Like Tweet Pin it Share Share Email

Potyczki na sali rozpraw

            W dniu dzisiejszym o godzinie 9.00 w auli Szkoły Podstawowej nr 1 przy ul. Wojska Polskiego 9 rozpoczął się po raz pierwszy konkurs nt. „Symulacja rozprawy sądowej”, zorganizowany przez Urząd Miasta Kętrzyn pod patronatem Burmistrza Miasta.

W zmaganiach uczestniczyło 7 zespołów z kętrzyńskich szkół podstawowych. Nasi uczniowie z klasy VII także stanęli w konkursowe szranki. Przygotowali inscenizację rozprawy przeciwko osobie, która dopuściła się stalkingu.

 Ekipa w składzie: Agnieszka Chudzik (sędzia), Tomek Jarząbski (prokurator), Nela Stasiuk (obrońca), Adam Paluchowicz (oskarżony) oraz Hania Romanowska i Dominika Dunaj (świadkowie) z wielkim zaangażowaniem zaprezentowali przebieg procesu. Wykazali się świetną grą aktorską i wiedzą merytoryczną. Ich starania zostały nagrodzone przyznaniem II  miejsca. W nagrodę otrzymali dyplom oraz dwa vouchery na łączną kwotę 600 zł do wykorzystania w kinie i jednej z kętrzyńskich restauracji. Gratulujemy naszym uczniom, którzy być może w przyszłości zasilą szeregi palestry.

Ogromne podziękowania  za przygotowanie dzieci do konkursu należą się panom Sebastianowi Dunaj oraz Mariuszowi Stasiukowi.

                                                                                                                       M.W.