Niepubliczna Szkoła Podstawowa „KLUCZ”
w Kętrzynie
ul. A. Asnyka 8; tel 89 7510545 ; tel. kom. 607 37 19 76.
Nr konta szkoły:
BNP O/kętrzyn
86 1240 5774 1111 0010 6686 2872
Strona internetowa NSP KLUCZ w Kętrzynie uległa awarii.
Bardzo prosimy o skorzystanie z podanych linków do dziennika Uonet i Planu Lekcji:
uonet — https://uonetplus.vulcan.net.pl/ketrzyn
plan lekcji —- http://prywgim.home.pl/autoinstalator/wordpress/wp-content/uploads/2018/09/plan/index.html
Przepraszamy za utrudnienia
Dyrekcja
Informacja dla uczniów jadących na wycieczkę w dniach 01.09 – 04-09.2020
W poniedziałek o godzinie 1500 spotkanie rodziców klasy VII z nowym wychowawcą.
Rodzice uczniów klasy VIII proszeni są o kontakt bezpośredni z wychowawcą.
Wyjazd jest planowany we wtorek 01.09.2020 ,
O godzinie 630 spotykamy się na parkingu przy ulicy Pocztowej, naprzeciwko Powiatowego Urzędu Pracy,
Uczniowie klas 7,8 SP oraz 1LO4 i 2LO4 jadą autokarem, natomiast grupa z klasy 2 LO3 jedzie busem z opiekunem.
Dyrekcja
Drodzy Uczniowie, Rodzice / Opiekunowie i Nauczyciele!
1 września 2020 r. we wtorek, rozpoczynamy nowy rok szkolny 2020/2021 r.
W specyficznych i niezwykłych warunkach przystępujemy do realizacji zwykłych zadań szkoły: do nauczania i wychowania oraz opieki nad dziećmi i młodzieżą.
Witamy Wszystkich bardzo serdecznie i prosimy o zapoznanie się z informacjami organizacyjnymi, które ułatwią nam bezpieczny start w tym roku szkolnym.
Życzymy zdrowia i dobrego roku szkolnego!
Dyrektorzy
Informacja Dyrekcji
W dniach od 12 sierpnia do 21 sierpnia 2020
Sekretariat szkoły będzie otwarty w godzinach 900 do 1100.
Telefony kontaktowe:
Dyrektor NSP Klucz – 607371976
W dniach od 13 lipca do 30 lipca, sekretariat szkoły będzie zamknięty.
Wydawanie zaświadczeń o wynikach egzaminu ósmoklasisty odbędzie się 31 lipca 2020 roku, w godzinach od 830 – do 1000.
Bardzo prosimy o odbiór zaświadczenia w tym terminie, gdyż od 1 sierpnia do 10 sierpnia trwa przerwa urlopowa i budynek szkoły będzie zamknięty.
Dyrekcja
Kętrzyn, 26 czerwca 2020 r.
Szanowni Państwo!
Uczniowie , Rodzice , Nauczyciele i Pracownicy naszej szkoły!
Dobiegł końca rok szkolny, który zapewne będzie pamiętany jako wyjątkowy, pracowity, nieprzewidywalny i pełen zmian .
Serdecznie dziękuję wszystkim za współpracę i gratuluję stylu w jakim podjęliśmy wyzwanie funkcjonowania w systemie zdalnym.
Wysiłek nauczycieli , uczniów i rodziców przełożył się na bardzo dobre wyniki w nauce i świetne osiągnięcia konkursowe uczniów.
Świadectwa z wyróżnieniem otrzymało 58 uczniów spośród 78 uczniów klas IV-VIII w NSP „Klucz”.
Uczniowie wszystkich klas , od I do VIII, chętnie i z sukcesami uczestniczyli w ogólnopolskich konkursach przedmiotowych: z języka angielskiego „Olimpus” i „Memory Master” ”Orzeł ,Języka Angielskiego” z matematyki „Leon”, „Kangur” i „MAT” oraz „Matematyczny Orzeł”, z języka polskiego „Olimpus”, „Orzeł Ortograficzny”.
Nasi uczniowie z klasy VI i VIII zebrali laury w wojewódzkich konkursach przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Olsztynie (pisaliśmy o tym na stronie WWW). Podwójną laureatką jest Julia Syhłowyj z kl. VIII (j. polski, chemia) , a pojedynczy laureaci to: Nadia Dolińska z kl. VIII (j. angielski) , Filip Paluchowicz z kl.VI (matematyka) i Michał Radziszewski z kl. VIII (matematyka). Należy wspomnieć , że tytuł laureata gwarantuje zwolnienie z części egzaminu ósmoklasisty na zakończenie szkoły podstawowej.
Absolwentem Roku w NSP „Klucz” za rok szkolny 2019/2020 został Michał Radziszewski za celujące wyniki w nauce ( średnia ocen 6,0 ), za reprezentowanie szkoły w konkursach przedmiotowych Kuratorium Oświaty w Olsztynie – tytuł laureata konkursu z matematyki i tytuł finalisty konkursu z geografii, a także za wzorowe zachowanie i zaangażowanie w życie klasy i szkoły.
Absolwent Roku ,w swojej mowie wygłoszonej na uroczystości ukończenia szkoły, zwracał się do rówieśników i młodszych uczniów z zachętą , aby nigdy nie odpuszczali i utrzymali poziom zaangażowania w zdobywanie wiedzy, bo to daje efekty oraz pewien spokój o wyniki i osiągnięcie celów.
Nawiążę zatem do zaangażowania . To ono było kluczowe podczas inicjowania i prowadzenia nauczania / nauki zdalnej. Należało dołożyć wszelkich starań, aby nawiązać żywy i systematyczny kontakt uczeń – nauczyciel – rodzice. Trzeba było skorzystać z technologii informatycznych, aby dotąd „analogowa” szkoła mogła spełniać swoje zadania .
Nasza społeczność szkolna w olbrzymiej większości zdała ten trudny egzamin.
Słowa podziękowania należą się nauczycielom, którzy porzucili kredę oraz tablicę i opanowali nowe narzędzia do lekcji on Line oraz nauczania zdalnego jednocześnie dbając , aby po drugiej stronie nie zagubił się uczeń , młody człowiek.
Wszyscy – uczniowie, nauczyciele i rodzice – zdobyliśmy nowe umiejętności, które zapewne będą dobrze służyć w każdych okolicznościach nabywania wiedzy. Dziękuję WSZYSTKIM za determinację i perspektywiczne podejście do edukacji.
Dziękuję wszystkim pracownikom naszej szkoły za tworzenie bezpiecznych i zdrowych warunków nauki i pracy, za życzliwość i pomoc w codziennym funkcjonowaniu szkoły.
26 czerwca 2020 r. podsumowaliśmy i pożegnaliśmy rok szkolny 2019/2020 przeważnie on Line. Uczniowie klasy I i II , V, VI i VII z powodu specjalnych warunków sanitarnych , spotkali się z wychowawcami na TEAMS , aby podsumować rok szkolny. Natomiast świadectwa, dyplomy i upominki odbierali ich rodzice w sekretariacie szkoły . Ostatnie osobiste spotkanie z wychowawczynią miała klasa IV . Klasa III , kończąca I etap edukacji szkolnej i absolwenci szkoły podstawowej – klasa VIII zamknęła rok szkolny w Auli – uroczyście , a jednak również w pewnym rygorze higienicznym.
Nostalgię i smuteczki pożegnań łagodzi jedynie perspektywa wakacji , które wszyscy obiecują sobie spędzić zdrowo i interesująco. Wszyscy życzymy sobie dobrego wypoczynku i powrotu we wrześniu do szkoły jaką pamiętamy sprzed pandemii: szkoły pełnej żywej obecności ludzi, radosnej, towarzyskiej, współpracującej i współprzeżywającej .
„Tylko w relacjach z innymi człowiek może być szczęśliwy” (cyt. „Misja szkoły” )
Życzę szczęścia!
Elżbieta Władyka
Dyr. NSP „Klucz” w Kętrzynie
01.09 – 04.09.2020r
Trasa: Kozłówka – Lublin – Majdanek – Chełm – Zamość – Nałęczów – Kazimierz Dolny ( 4 dni )
W programie:
I dzień
07.00 – wyjazd z Kętrzyna
Ok. 11.00 – odbiór pilota w Siedlcach
Ok. 13.00 – przyjazd do Kozłówki – zwiedzanie zespołu pałacowo-parkowego rodziny Zamoyskich z zachowanym autentycznym wystrojem z przełomu XIX i XX wieku w stylu Drugiego Cesarstwa.
Muzeum Wnętrz Pałacowych – wstęp, Park – wstęp
W budynku dawnej powozowni znajduje się jedyna w Polsce Galeria Sztuki Socrealizmu znana również jako „Muzeum Socrealizmu”. Galeria zawiera zbiory z I połowy lat 50. XX wieku, które liczą ponad 1600 rzeźb, rysunków, obrazów, grafik i plakatów. Są wśród nich dzieła ówczesnych czołowych polskich artystów. Swoistym dopełnieniem galerii są stojące na zewnątrz zdemontowane pomniki Bolesława Bieruta, Włodzimierza Lenina oraz Juliana Marchlewskiego. W trakcie zwiedzania galerii, z głośników usłyszeć można przemówienia sekretarzy partii komunistycznej dźwiękowe fragmenty kronik oraz pieśni, takich jak np. „Międzynarodówka”
Ok. 17.00 – przyjazd w okolice Lublina
Zakwaterowanie w Hotelu „Pałac Akropol” w Dębówce koło Lublina, pokoje 2,3,4,5-osobowe z łazienkami, telewizorem, bezpłatnym Wi-Fi
Obiadokolacja
Czas wolny
PROCEDURY OBOWIĄZUJĄCE W BIBLIOTECE SZKOLNEJ
w Niepublicznej Szkole Podstawowej „Klucz”
i w II Prywatnym Liceum Ogólnokształcącym w Kętrzynie
ZASADY OGÓLNE:
- Nauczyciel bibliotekarz podczas wykonywania obowiązków nosi rękawiczki i przyłbicę.
- Uczniowie/rodzice zobowiązani są zachować między sobą bezpieczną odległość (1,5 – 2 m).
- Do biblioteki szkolnej nie wolno wchodzić.
- Uczeń/rodzic obsługiwany jest w wejściu do biblioteki głównej.
- Uczeń/rodzic dokonujący zwrotu podręczników i książek powinien być w maseczce.
- Obsługa ograniczona jest do minimum.
- Nauczyciel bibliotekarz przeznacza 5-10 minut na każdego ucznia/rodzica.
- Oddane książki i multimedia podlegają 4-dniowej kwarantannie.
- Biblioteka jest systematycznie wietrzona, blaty dezynfekowane.
- Godziny otwarcia biblioteki będą dostosowane do potrzeb czytelników.
ZASADY SZCZEGÓŁOWE:
- Nauczyciel bibliotekarz ustala z dyrektorem szkoły zasady zwrotu książek i podręczników oraz terminy ich oddania do biblioteki szkolnej.
- Książki i podręczniki są zwracane przez uczniów/rodziców w ustalone przez dyrektora i nauczyciela bibliotekarza dni (w celu uniknięcia grupowania się osób).
- Informacja o terminach zwrotów książek i podręczników jest zamieszczona na stronie szkoły i na fanpage’u Biblioteki szkolnej.
- Zasady zwrotu wypożyczonych podręczników i książek:
- zwrot podręczników w kompletach (w miarę możliwości),
- usunięcie foliowych okładek,
- usuniecie notatek zapisanych ołówkiem,
- zwrócenie uwagi na estetykę książki – wyprostowane pogięte kartki, sklejone rozdarcia.
- W trakcie zwrotu podręczników i książek nauczyciel bibliotekarz dokonuje oceny ich stanu technicznego. W sytuacji stwierdzenia zniszczenia rodzic zobowiązany jest do zakupu nowego egzemplarza, o czym zostanie poinformowany osobiście lub przez dziennik elektroniczny.
- Maturzyści zwracają książki w dniach 2-10 VI br. W przypadku zamkniętej biblioteki podręczniki i książki należy zanieść do sekretariatu i włożyć do specjalnego kartonu.
- Uczniowie szkoły podstawowej i liceum ogólnokształcącego zwracają podręczniki w dniach 15, 19, 22-26 VI br. Biblioteka będzie otwarta od godz. 8.00. Przerwa w godz. 11-11.20.
- Kontakt z nauczycielem bibliotekarzem możliwy jest przez dziennik elektroniczny lub email: bibliotekaklucz@gmail.com.
Wszystkie konkursy trwają do 19 V do północy. Prace należy przesyłać na adres:
KLASA I SP
https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=125411105813353&id=101874494833681
KLASA II SP
https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=125417312479399&id=101874494833681&__tn__=-R
KLASA III SP
KLASA IV SP
https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=130235341997596&id=101874494833681&__tn__=-R
Klasa V SP
https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=129932355361228&id=101874494833681&__tn__=-R
https://scratch.mit.edu/projects/379420230/ – Filip z klasy 6
https://scratch.mit.edu/projects/383759797 – Gabriel z klasy 6
Bardzo prosimy o pilne wypełnienie ankiety dotyczącej „Zdalnego nauczania” link poniżej:
http://prywgim.home.pl/autoinstalator/wordpress/wp-content/uploads/2018/01/ankietasp.docx
Zasady pracy NSP „Klucz” w czasie kwarantanny:
1. Nauczanie prowadzimy z wykorzystaniem mediów elektronicznych.
2. Nauczyciele kontaktują się z uczniami i RODZICAMI przy pomocy
dziennika elektronicznego, poprzez grupy klasowe na platformach
społecznościowych , przez adresy e-mail i inne formy preferowane lub
ustalone w grupie.
3. Nauczyciele dokumentują przeprowadzoną aktywność w dzienniku
elektronicznym .
4. Uczniowie / rodzice są zobowiązani do informacji zwrotnej do nauczycieli
i rozliczenia się z zadanej czynności.
5. Nauczyciele odnotowują w dzienniku elektronicznym zwrotną informację
od ucznia jako „obecność” – w ten sposób egzekwują wykonanie
poleceń .
6. Praca i aktywność ucznia będą doceniane i oceniane.
UWAGA Rodzice!
Prosimy o zatrzymanie dzieci i młodzieży w domach, ograniczenie do minimum
kontaktów w większych grupach oraz dopilnowanie uczestnictwa w zdalnym
kształceniu.
Odwołujemy się do Państwa osobistego poczucia odpowiedzialności i
solidarności .
Podajemy link do oficjalnego komunikatu Ministerstwa Edukacji Narodowej dotyczącego zawieszenia zajęć dydaktycznych szkołach.
https://www.gov.pl/web/edukacja/zawieszenie-zajec-w-szkolach
Czuwaj!
Dnia 12.21.2019 r. w naszej szkole odbył się kiermasz świątecznych pocztówek. Razem udało nam się zebrać kwotę w wysokości 118,50 zł. Zebrane pieniądze zostały przekazane wolontariuszom Amnesty International. Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy postanowili nas wspomóc. Życzymy Wesołych Świąt i mamy nadzieję na dalszą współpracę.
Dh Grzegorz Koczela
Dh. Maja Kasprzak
Dh. Urszula Szajkowska”
Licealiści dzieciom lub Licealiści w Gangu Słodziaków
W ramach akcji czytelniczej uczniowie klasy I liceum 4-letniego udali się na Leśną Polanę. Dołączyli do Gangu Słodziaków. Przedstawili uczniom klas I-III Niepublicznej Szkoły Podstawowej „Klucz” opowiadanie Renaty Piątkowskiej pt. „Księżyc”. Potem pracowali z najmłodszymi uczniami w grupach, rozmawiając na temat marzeń. Marzenia dobrze jest mieć, ale jeszcze lepiej je spełniać. Jak rzekła sarenka Hania: „Nie ma rzeczy niemożliwych”. I tego się trzymajmy!
Bardzo proszę o sprawdzenie aktualnej wersji planu, który obowiązuje od 9 września z dopiskiem „wersja aktualna”
W przeglądarkach należy odświeżyć stronę.
(prawy przycisk myszy i wybrać – załaduj ponownie ramkę)
Dyrekcja
Zbiórka uczestników 2 września o godzinie 5.45 na parkingu przy ulicy Pocztowej naprzeciwko Urzędu Pracy w Kętrzynie.
Będą podstawione 2 autokary.
Autokar nr 1 – klasy 7 SP, 8 SP, 1 LO(4)
Autokar nr 2 – klasy 1 LO(3), 2 LO(3),3 LO(3)
Wyjazd jest planowany na godzinę 6.00.
Osoby , które chcą wsiąść w Mrągowie, czekają na placu Rocha od godziny 6.20.
Prosimy o informację od osób wsiadających w Mrągowie do sekretariatu do Piątku.
Bardzo prosimy o zabranie prowiantu i wody na przejazd do Krakowa.
Pierwszy planowany posiłek – obiadokolacja w hotelu ok godz 19.
Dyrekcja
Fantastycznie w bibliotece
Rok 2019 zaczął się dla biblioteki szkolnej fantastycznie! Dosłownie i w przenośni. Księgozbiór biblioteki wzbogacił się o fantastykę angielskiego pisarza, Terrego Pratchetta. Dziewiętnaście tomów popularnego cyklu Świat Dysku zagościło na półce bibliotecznej. To prześmiewcze powieści fantasy dziejące się w Świecie Dysku. A oprócz tego dwa tomy Nauki Świata Dysku oraz humoreski fantasy, czyli Czarnoksiężnicy z Krainy Osobliwości pod redakcją Petera Hanninga. Zapraszam do… świata fantazji!
Uczniowie klasy 5, w ramach zajęć z informatyki uczyli się tworzyć i modyfikować tabele. Było to dobry powód, by spróbować swoich sił w tworzeniu krzyżówek. Zadanie okazało się na tyle interesujące, że wszyscy z zapałem zabrali się do pracy. Krzyżówki były na przeróżne tematy. Najważniejsze jednak jest to, że tabele nie mają już przed mini już żadnych tajemnic 🙂
[PVGM id=2149]
W sobotę 27 października w Kętrzynie odbył się po raz pierwszy Bal Wszystkich Świętych. Rozpoczął się on od nabożeństwa różańcowego w kościele św. Katarzyny, po czym zabawa przeniosła się do sali parafialnej, gdzie jak przystało na prawdziwy bal uczestnicy zatańczyli poloneza. Około pięćdziesięcioro dzieci biorących udział w zabawie przebrało się za świętych i postacie znane z kart Pisma Świętego. Wśród uczestników zabawy sporą część stanowili uczniowie Szkoły Podstawowej,, Klucz” wraz ze swoimi rodzicami. Podczas balu odbyły się liczne konkursy i zabawy. Jednym z nich był konkurs na najlepszy strój. Ze względu na pomysłowość dzieciaków i ich rodziców komisja sędziowska miała twardy orzech do zgryzienia i ostatecznie nagrodziła jako zwycięzców wszystkich uczestników balu. Serdeczne podziękowania należą się w sposób szczególny wszystkim rodzicom, a w szczególności kętrzyńskiej wspólnocie Domowego Kościoła-Oazy Rodzin, za pomysł, organizację oraz wytężoną pracę przy tym wydarzenia.
Bezpieczeństwo w pracowni komputerowej i dbanie o sprzęt to rzecz bardzo ważna. Uczniowie klasy 4 wiedzą o tym bardzo dobrze. Po zapoznaniu się z regulaminem pracowni i zasadami bezpiecznej pracy z komputerem postanowili stworzyć swoje własne regulaminy. Praca w grupach przyniosła niesamowite efekty (chociaż nie brakowało drobnych sprzeczek co do koloru, lub obrazka). Te piękne i kolorowe małe "dzieła sztuki" można podziwiać na ścianie w pracowni informatycznej.
Z głębokim żalem zawiadamiamy,
że w dniu 18.10.2018 r. odeszła
nasza niezapomniana koleżanka
Danuta Boiwka
Przekazujemy wyrazy szczerego współczucia
rodzinie i wszystkim, których ta śmierć
pogrążyła w głębokiej żałobie.
Dyrekcja i pracownicy
Prywatnych szkół w Kętrzynie
W czwartek (4.10) odbędzie się kiermasz ciast.
Stoiska będą na parterze i II piętrze od 10.35 do 10.55
oraz od 11.40 do 11.50.
Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału.
Dochód będzie przekazany na cel charytatywny.
Dyrekcja
Chcemy wiedzieć więcej…..lekcja języka polskiego w klasie 5.
O tym, że podróże są przygodą, zabawą i służą poznaniu samego siebie przekonali się uczniowie klasy piątej w ramach realizowanego projektu :„Szkolne Biuro Podróży”. Wycieczka edukacyjno-integracyjna do Tczewa dostarczyła wielu nowych informacji, wzbogaciła wiedzę na temat historii i pozwoliła poznać rówieśników.
Szkolne wycieczki niezależnie od danego programu edukacyjnego mają w sobie dużo aspektów humanistycznych i filozoficznych. Wartością wycieczki szkolnej jest praktyczna i spostrzeżeniowa konfrontacja z rzeczywistością, co pomaga uczestnikom w zrozumieniu danych treści nauczania i ich przyswojenia.
Wrażenia i doświadczenia z wyjazdu do Tczewa stały się korelacją tematyki zajęć lekcyjnych na języku polskim. Dzieci określały cele i funkcje podróży w życiu człowieka. Następnie wykonaliśmy w zeszycie mapę mentalną nowych zjawisk, miejsc, obiektów, które dzieci poznały w Tczewie.
Celem lekcji było dostrzeganie w znanych zjawiskach i obiektach nowych pojęć, kształtowanie samodzielnego wnioskowania i bogacenie słownictwa.
Lekcja języka polskiego była tego dnia podróżą i przygodą intelektualną.
Przypominamy o terminie wpłaty za wycieczkę do Poznania
do dnia 10 lipca 2018 w wysokości 500 zł.
Dyrekcja
Szczegółowy plan I tygodnia – (kliknij)
Ostatnio na zajęciach komputerowych (klasa 5) tworzyliśmy grę komputerową "Wyścigi samochodowe". Aby stworzyć grę musieliśmy zacząć od stworzenia (narysowania) toru wyścigowego. Następnie dowiedzieliśmy się jak stworzyć skrypty rucha dla naszych pojazdów i co zrobić żeby po wyjechaniu poza tor lub spowodowaniu kraksy wyścigówka wróciła na początek wyścigu. Poznaliśmy również zmienne, takie przydatne elementy programowania dzięki którym możemy mierzyć czas przejazdu czy naliczać punkty karne. Zabawa była przednia. Na koniec urządziliśmy wyścigi 🙂 To już nasz 3 gra jaką wspólnie tworzyliśmy. Ostatnio udało nam się stworzyć labirynt po którym poruszały się nasze "duszki". Poznawanie zasad programowania w Scretchu idzie nam coraz lepiej. Każdy z nas jest już w stanie stworzyć samodzielnie fajną grę 🙂 a to dopiero początek.
Na lekcji informatyki uczniowie klasy 4 poznali najważniejsze daty "z życia Internetu". Dowiedzieli się, że Internet w Polsce mamy o 1991 roku. Że pierwsza emotikonka ma już 36 lat i że Facebook jest tylko o 3 lata starszy od nich 🙂 Wielki zaangażowanie w przygotowanie plakatów pokazało, jak ważną rolę w ich życiu zajmuje internet. Poznaliśmy również zasady bezpiecznego surfowania po sieci oraz jakie korzyści i niebezpieczeństwa niesie za sobą korzystanie z internetu.
Pamiętajcie! Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, która ma problemy z Internetem to 116 111, a infolinia dla rodziców i nauczycieli 800 100 100.
24 listopada uczniowie klasy 7 udali się do Olsztyna, by zobaczyć spektakl pt. "Noc Helvera", który zagościł na deskach Teatru Jaracza. Spektakl w reżyserii Giovanna Castellanosa był bardzo poruszający i trzymający w napięciu. Emocjonalny przekaz i bardzo wzruszająca historia spowodowała, że część z młodych widzów po spektaklu płakała, a część w ciszy i nostalgii opuściła widownię. Sam reżyser o spektaklu napisał: "Historia lubi się powtarzać… Spektakl opowiada o dobrze znanym nam złu, które kiedyś niemal doprowadziło ludzkość do zagłady, do przerażającej granicy barbarzyństwa, a które dziś pewnymi krokami powraca w pełnym światle prawa. Ideologia, patologia i dramat mieszają się ze sobą otwierając puszkę pełną demonów, których nie da się zatrzymać. Spektakl będzie odzwierciedleniem naszego dzisiejszego otoczenia. Młody Helver idzie za tłumem, za modnymi hasłami, nic tak naprawdę nie rozumiejąc… ale właściwie nie musi, bo ma kolegów – autorytety, które mówią mu, co ma robić i jak myśleć. Helver nie przypuszcza, że sam stanie się ofiarą. W sztuce Villqista znakomicie splatają się tragedia rodzinna z sytuacją człowieka poddanego presji systemu totalitarnego." W rolę Karli wcieliła się Ewa Pałuska – Szozda, natomiast w rolę Helvera – Radosław Jamroż. Aktorzy świetnie wywiązali się ze swojego zadania. Ta sztuka na długo zapadnie w naszą pamięć.
Grafika komputerowa to ciekawe zajęcie. Mogli się o tym przekonać młodzi adepci tej sztuki, uczniowie klasy 4. Użyli swoich nieprzeciętnych umiejętności i nieograniczonej wyobraźni tworząc wymyślone przez siebie krainy. Zabawy i emocji było co niemiara. Efekty prezentujemy poniżej 🙂
BAJKI ZNANE I NIEZNANE
Z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek w bibliotece szkolnej zaroiło się od postaci z bajek. Przyszły i rozgościły się. Zostaną tu przez pewien czas, byście mogli się z nimi spotkać. Niektóre są bardzo znane, inne mniej, a jeszcze inne w ogóle. Ale wszystkie czekają na Was!
Wystawę Bajki znane i nieznane można oglądać codziennie w godzinach pracy biblioteki do 24 listopada (piątek). Serdecznie zapraszam!
Bibliotekarka szkolna
Podajemy adresy do wybranych programów firmy Vulcan
Link do instrukcji pierwszego logowania do dziennika elektronicznego
https://uonetplus.vulcan.net.pl/ketrzyn
link do instrukcji pierwszego logowania
► Zgłoszenia ucznia do szkoły dokonuje się przy użyciu następujących formularzy:
Karta zapisu ucznia do klasy I ( I etap edukacyjny) : TUTAJ
Karta zapisu ucznia do klas IV-VIII(II etap edukacyjny) : TUTAJ
► Wypełniony formularz należy złożyć w Sekretariacie czynnym od poniedziałku do piątku
w godzinach 7:30 – 14:30, tel. 89 751 05 45.
► Terminy postępowania rekrutacyjnego określa się dla poszczególnych etapów kształcenia
zgodnie z ofertą
Oferta dla klasy I-III ( I etap edukacyjny) : TUTAJ
Oferta dla klas IV-VIII (II etap edukacyjny) : TUTAJ
English News
Ramowy plan dnia na półkoloniach – (kliknij)
Ramowy plan dnia na półkoloniach – (kliknij)
Opisy tygodni na Półkoloniach w "Kluczu" 2015
2 tydzień (kliknij)
Ramowy plan dnia na półkoloniach – (kliknij)
Karta zgłoszenia na półkolonie do pobrania. Karta zgłosz
Z wizytą w redakcji "Gazety w Kętrzynie" (czytaj tu:)
Nasza gazeta "Niebieski Klucz" nr 1. (czytaj tu.)
Półkolonie w KLUCZU' 2014 – plakat –(kliknij)
Opisy tygodni na Półkoloniach w "Kluczu" 2014–(kliknij)
Ramowy plan dnia na półkoloniach – (kliknij)
Karta zgłoszenia na półkolonie do pobrania. Karta zgłosz
Półkolonie w "Kluczu" !
Zapraszamy na wakacje !
Oferta otwarta dla 16 osób.
Zapraszamy dzieci w wieku 6 – 8 lat.
Można wybrać każdy tydzień osobno.
Szczegóły na plakacie.
Karta zgłoszenia na półkolonie do pobrania. Karta zgłosz
W obecnej klasie I (rok szkolny 2013/2014) są wolne miejsca dla dziewczynek.
Zapraszamy!
tel. 89 751 0545 tel.kom 607 371 976
O NAS:
Mamy doświadczenie w prowadzeniu gimnazjum (od 2000 r.) i liceum (od 2005 r.)
Nasze słowa KLUCZE do wychowania:
Wewnątrzszkolny system oceniania