HomeAktualności

Polonistka i klasa VII w akcji.

Like Tweet Pin it Share Share Email

Na lekcjach języka polskiego klasa VII pracuje metodą projektową.

Z inspiracji  twórczością Adama Mickiewicza powstały współczesne projekty pokazujące całkiem współczesną recepcję utworów naszego wieszcza narodowego.Pierwsza grupa prac to prace z aplikacją Storyboard. Dzięki niej uczniowie mogli stworzyć scenorysy do ballady „Lilije”. Oczywiście uwspółcześnili oni historię zachowując jedynie najważniejsze wątki. Liczba kadrów dostępnych w aplikacji była ograniczona do trzech, ale  sposób ukazania poszczególnych scen, kreacja postaci, elementy scenografii zależały od ucznia.

 

Druga grupa to fałszywe posty Instagramowe. Uczniowie użyli  generatora fałszywych postów na Instagramie do stworzenia postu Adama Mickiewicza jako relacji z podróży na Krym. Projekt ten kończył nasze spotkania ze „Stepami akermańskimi”. Uczniowie wykazali się w tym zadaniu poczuciem humoru i kreatywnością, co widać min. w komentarzach do stworzonych postów.

 Trzecia grupa prac to plakaty lub prezentacje dotyczące Polski. Miały to być nieduże formy graficzne zachęcające do powrotu lub odwiedzenia naszego kraju. Tworzone były jako nawiązanie do szerokiego pojęcia emigracji.

Nauczycielka i uczniowie obiecali nam jeszcze memy do „Dziadów , cz. II”.

Czekamy z zaciekawieniem i niecierpliwością 😉